RAPICON to producent światowej klasy paliw do modeli zdalnie sterowanych z silnikami żarowymi. Starannie wyselekcjonowane i optymalnie skonfigurowane mieszanki zawodniczych paliw NITRO o różnym stężeniu nitrometanu dedykowane są do samolotów, helikopterów, samochodów oraz łodzi sterowanych radiem.

Stężenie dodatku NITRO została precyzyjnie opracowana w oparciu nie tylko o rodzaj modelu, ale także o styl jazdy lub latania, pojemności silnika oraz poziom doświadczenia pilota. Z myślą o najabardziej doświadczonych modelarzach Rapicon przygotował czysty nitrometan.

Paliwo rapicon składa się z nitrometanu, alkoholu metylowego, środków smarujących, katalizatorów i innych dodatków. Wydłuża ono żywotność silników przez dodanie środka antykorozyjnego oraz stabilizatorów. W pełni syntetyczne oleje zapobiegają pozostawaniu węgla i innych pozostałości powstających podczas procesu spalania w komrze silnika żarowego. Dzięki bio-dodatkom i optymalnemu smarowaniu, jest przyjazny dla silnika oraz dla środowiska, a układ wydechowy silnika jest czysty i nie wymaga stosowania olejów typu after-run.

Ponadto silniki napędzane paliwem Rapicon są stabilne w różnych warunkach środowiskowych, a czas reakcji silnika jest wyjątkowo dobry.

Jako jeden z niewielu producentów, RAPICON oferuje także specjalną linię paliw nisko-dymiących, których spalanie generuje znacznie zmniejszoną ilość dymu i zapachu spalin wydzielanych podczas spalania. Mimo tej wyjątkowej cechy, paliwa LS (z ang. Low Smoke) nie powodują oczywiście obniżenia sprawności silnika ani nie wpływa niekorzystnie na jego żywotność.